A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури і спорту Джулинської сільської ради Гайсинського району Вінницької області
ВОКС

Історія ВОКС

Загальні тенденції функціонування сфери освіти Джулинської територіальної громади

      В умовах ОТГ Джулинська сільська територіальна громада, яку було утворено 11 грудня 2016 року, отримали право на формування власної і ефективної системи забезпечення освітніми та культурними послугами населення.

    Рішенням 4 сесії Джулинської сільської ради VІІ скликання від 27.02.2017 було створено соціально-гуманітарний відділ, який розпочав роботу 1 квітня 2017 року, а з 01.07.2017 був перейменований у відділ освіти, культури і спорту. Рішенням 10 сесії Джулинської сільської ради VІІ скликання від 18.10.2017 «Про відокремлення відділу освіти, культури і спорту» з 1 січня 2018 року розпочав функціонувати як самостійний структурний підрозділ (із централізованою бухгалтерією). 

   Галузь освіти громади почала функціонувати у новому форматі та в інноваційній системі координат. За перший рік роботи було створено освітній округ: Джулинську опорну школу з двома філіями – Хмарівською та Берізкобершадською. На початок 2018 року в ОТГ функціонувало 2 заклади загальної середньої освіти: Джулинська опорна школа із 2 філіями, Чернятська ЗОШ І-ІІІ ступенів, а також Джулинський, Чернятський, Хмарівський та Берізкобершадський заклади дошкільної освіти.

   14 січня 2019 року від Вінницької обласної ради до комунальної власності Джулинської територіальної громади передано Джулинську спеціальну загальноосвітню школу-інтернат, яку 2019 року перейменовано у Комунальний заклад «Джулинський навчально-реабілітаційний центр» Джулинської сільської ради Вінницької області.

   1 березня 2019 року рішенням 25 сесії Джулинської сільської ради VІІ скликання створено комунальну установу «Джулинський інклюзивно-ресурсний центр» Джулинської сільської ради Вінницької області.

   Початок 2021 року знаменувався новим періодом у розвитку освітянської галузі Джулинської громади: прийняли до сфери управління заклади освіти Серединки, Березівки, Тернівки, Шляхової, Дяківки, Тирлівки, Теофилівки, Ставок та М’якоходу. Мережа становила 9 закладів ЗЗСО із 4 філіями, серед яких – 2 опорні школи (Джулинська та Шляхівська), 13 ЗДО, серед яких ЗДО «Чебурашка» с.Теофилівка, який утворено шляхом виокремлення зі структури Шляхівського опорного ЗЗСО І-ІІІ рівнів.

  Освітня мережа закладів загальної середньої освіти громади 2022 року зазнала трансформації. Станом на 1 вересня 2022 року усі ЗЗСО у громаді перейменовані на ліцеї та гімназії відповідно до ЗУ «Про освіту». 

   Станом на 01.09.2023 функціонує 5 ліцеїв, з яких 2 опорні (Джулинський та Шляхівський), 4 гімназії та комунальний заклад "Джулинський навчально-реабілітаційний центр", 12 закладів дошкільної освіти, комунальна установа «Джулинський інклюзивно-ресурсний центр»,

 1 серпня 2023 року утворено комунальну установу «Центр професійного розвитку педагогічних працівників».

Функціонування сфери дошкільної освіти Джулинської територіальної громади

Важливим пріоритетом державної політики є забезпечення доступності здобуття дошкільної освіти дітьми та створення необхідних умов функціонування і розвитку мережі закладів дошкільної освіти (ЗДО).

       Заклади дошкільної освіти Джулинської громади функціонують відповідно до Програми підтримки та розвитку галузі дошкільної освіти на 2023-2025 роки.

    У Джулинській територіальній громаді у 2023 році функціонує 12 закладів дошкільної освіти. Рішенням сесії Джулинської сільської ради від 10.06.2022 із-за відсутності дітей припинено діяльність юридичної особи ЗДО с.Хмарівка.

     Загальна кількість дітей дошкільного віку від 0-6 років у Джулинській громаді становить 458 осіб, з них від 3 до 6 років – 298.

   Нині заклади дошкільної освіти відвідують за списком 289 дітей (це становить 63% загальної кількості по мікрорайону). З них 37 дітей віком до 3-х років та 252 дитини від 3-х до 6-и років.

      Охоплення дошкільною освітою дітей від 3-х до 6-и років становить 85%. Проте щодня фактично відвідують ЗДО в середньому 150 дітей (максимальна кількість у 2023 році - 178 дітей). 

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень