НАССР (ХАССП)
Нормативно-правові документи щодо впровадження системи НАССР (ХАССП):
Закони України
- Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів від 23.12.1997 № 771/97
- Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин від 18.05.2017 № 2042-VIII
- Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів від 06.12.2018 № 2639-VIII
Постанови КМУ
Накази
- Про затвердження форми акта, складеного за результатами проведення заходу державного контролю у формі аудиту постійно діючих процедур, заснованих на принципах НАССР (наказ Мінагрополітики від 08.08.2019 № 446)
- Про затвердження форми акта, складеного за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного контролю (iнспектування) стосовно додержання операторами ринку вимог законодавства про харчовi продукти та корми, здоров’я та благополуччя тварин (наказ Мінагрополітики від 08.08.2019 № 447)
- Про затвердження Вимог щодо розробки, впровадження та застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах Системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР) (наказ Мінагрополітики від 01.10.2012 № 590)
Офіційні роз’яснення
- Щодо впровадження системи НАССР у закладах освіти (лист Держпродспоживслужби від 01.08.2019 № 11.1.1-5/12329)
- Щодо необхідності реєстрації харчоблоків закладів освіти як операторів ринку харчових продуктів (лист МОН від 12.01.2018 № 1/9-26)
Інші нормативно-правові (локальні) документи
Шаблони документів ХАССП
Навчальний курс "Безпечність харчових продуктів: сучасне законодавство, сумлінний виробник, відповідальний споживач"
Проєкт ЄС «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні» спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України, Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та платформою масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus» розробили безкоштовний навчальний курс «Безпечність харчових продуктів: сучасне законодавство, сумлінний виробник, відповідальний споживач». Цей курс простою мовою пояснює непрості питання:що таке нове харчове законодавство України; що харчове законодавство дає бізнесу та споживачам; хто такі оператори ринку; що таке простежуваність у харчовому законодавстві; що таке НАССР та як його правильно читати. Курс розроблений насамперед для представників бізнесу, але також буде корисним як для фахівців державного сектору в харчовій галузі, так і для конкретного споживача. Зареєструватися можна за формою, яку ви знайдете за посиланням. Курс повністю безкоштовний. Після завершення курсу слухачі отримають відповідний сертифікат.
Освіта у нових громадах від а до я
Швидка експертна допомога для освітніх управлінців від провідних експертів і практиків DECIDE. Вебінари та онлайн-консультаційвід експертів DECIDE для управлінців освіти. Лише корисні поради та покрокові інструкції від відомих експертів та практиків!
Матеріали вебінару «Система НАССР: діагностичний аудит харчоблоків закладів освіти».
Матеріали вебінару «Нові вимоги до організації харчування в закладах освіти»
Презентація «Нові вимоги до організації харчування в закладах освіти»
Матеріали вебінару «Організація робочої групи щодо впровадження НАССР»
Презентація «Організація робочої групи щодо впровадження НАССР»
Матеріали вебінару «Діяльність робочої групи з впровадження системи НАССР (ХАССП)»
Матеріали презентації «Діяльність робочої групи з впровадження системи НАССР (ХАССП)»
Матеріали вебінару «Про підтримку функціонування системи HACCP у закладах освіти»
Матеріали презентації «Про підтримку функціонування системи HACCP у закладах освіти»