З чого складатиметься спрощене ЗНО з математики – роз'яснення
В Українському центрі оцінювання якості освіти розповіли, з чого складатиметься математичний блок національного мультипредметного тесту.
Яким буде зміст завдань блоку НМТ із математики?
Він буде відповідати чинній програмі ЗНО з математики. Ця програма охоплює всі теми з алгебри й геометрії шкільного курсу:
- “Числа і вирази”;
- “Рівняння, нерівності і їх системи”;
- “Функції”;
- “Ймовірність випадкової події, вибіркові характеристики (середнє значення), аналіз діаграм та графіків”;
- “Планіметрія”;
- “Стереометрія”.
Яка структура блоку НМТ з математики?
Усього буде 20 завдань із математики:
- 14 завдань із вибором однієї правильної відповіді з п’яти запропонованих варіантів;
- 4 завдання на встановлення відповідності (потрібно встановити по 3 “логічні пари”);
- 2 завдання відкритої форми з короткою відповіддю (неструктуровані завдання).
В УЦОЯО просять звернути увагу, що з математики не буде завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.
Як будуть оцінювати завдання з математики?
Завдання з математики оцінюватимуть відповідно до схеми нарахування балів у ЗНО. Тобто по 1 балу буде нараховано за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді, по 1 балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності та по 2 бали за кожну правильну коротку відповідь.
Отже, за виконання завдань із математики можна отримати від 0 до 30 балів.
Пізніше результат кожного блоку переведуть у шкалу 100–200 балів. Для отримання результату за цією шкалою достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал.
Також центр оцінювання відповідає на побоювання батьків та випускників, чи зможуть вони скласти тест, якщо не вивчали математику на профільному рівні:
“Завдання з математики зможуть розв’язати не лише ті, хто вивчав математику на профільному рівні, а й ті, хто вивчав її на рівні стандарту. Адже здебільшого завдання відповідають саме програмі рівня стандарту. До того ж кожному учаснику тестування буде надана можливість скористатися надрукованими довідковими матеріалами, із якими пропонуємо ознайомитися заздалегідь (тут)”.
Окрім того, центр оцінювання надав список матеріалів, що допоможуть підготуватися до тестування:
- тести минулих років, розміщені в розділі “Підготовка. Тести минулих років” (обирайте закладки “Математика” та “Математика (завдання рівня стандарту)”);
- відеороз’яснення до завдань ЗНО минулих років: Пробне ЗНО-2020; Пробне ЗНО-2021 (відео №1; відео №2; відео №3; відео №4); Підготовка до ЗНО-2021; Підготовка до ЗНО-2022;
- короткі тематичні тести в онлайн-тестувальнику з математики на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти;
- шкільні підручники, посібники для підготовки до ЗНО;
- інші ресурси, які допоможуть повторити математичні теми, а також призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.
Докладну інформацію про блок НМТ з української мови можна подивитися за цим посиланням.
Нагадаємо, у МОН та ВР розповіли деталі щодо тестування замість стандартного ЗНО.
Із сайту НУШ.