A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури і спорту Джулинської сільської ради Гайсинського району Вінницької області
ВОКС

Пам'ятні дати

До 90-річчя скульптора Степана Печеного  

10 липня виповнюється 90 років від дня народження заслуженого діяча народної творчості України, неперевершеного скульптора Степана Хомича Печеного, ім’я якого відоме у світі. Завдяки своєму захопленню скульптурою увійшов до енциклопедії, ставши в один словниковий ряд із відомими діячами різних галузей. ...Народився Печений Степан Хомич 10 липня 1930 року у Джулинці. Працював у місцевому колгоспі, міжколгоспбуді, на підприємстві «Агромаш». Майстерність скульптора самотужки опанував ще вісімнадцятилітнім юнаком. Любив працювати в основному з керамікою та гіпсом. Спеціальної художньої освіти не здобув, проте витвори рук простого подільського селянина майже щорічно де-монструвалися на районних, обласних та республіканських виставках. Найбільший успіх прийшов 1960 року, саме тоді під час декади мистецтва України у Москві було представлено скульптуру Степана Печеного «Орач».

А згодом нашому земляку присвоїли почесне звання“Заслужений майстер народної творчості УРСР”. Тематика його виробів дуже широка. Про це свідчать

назви - «Ланкова» (1952), «Богдан Хмельницький» (1954), «Колгоспниця» (1958), «Орач», «Хліб і сіль» (1960), «Тарас Шевченко» (1965), «Рідне поле» (1980). Твори з кераміки: «На межі», «Суд козака», «Закохані»,

«Соловейко». Більша частина робіт майстра зберігається у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї.

До 90-річчя від дня народження скульптора Степана Хомича Печеного у Джулинській публічній бібліотеці розгорнуто виставку, на якій експонуються роботи майстра та його талановитої дружини Олени Максимівни, майстра з плетіння соломкою. Майже пів віку жінка займалася цим незвичайним ремеслом. Її неповторні шкатулки, цукерниці, вази з великим успіхом демонструвалися на обласних, республіканських, всесоюзних виставках, у музеї етнографії народів СРСР у Ленінграді в 1960-1970 роках, навіть у Канаді. Син Печених Михайло успадкував творчий талант своїх батьків, теперпродовжує мистецькусправу сім`ї - виготовляє оригінальні каміни. Проживає у Кам’янці-Подільському. Разом із сестрою Ганною свято бережуть пам’ять про батьків.

Шановні жителі громади! Запрошуємо вас після закінчення карантину завітати до Джулинської бібліотеки на виставку наших талановитих майстрів - Степана та Олени Печених! Експозиція чекає на вас!

З повагою Неля Шкурат, директор Джулинської бібліотеки

 
   

 

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень